Gündem
Giriş Tarihi : 13-10-2021 19:51   Güncelleme : 13-10-2021 19:51

Tıp Öğrencilerine Temizlik Eğitimi Verildi

Tıp Öğrencilerine Temizlik Eğitimi Verildi

Tıp Öğrencilerine Temizlik Eğitimi Verildi

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen faaliyetlere ilişkin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine eğitim verildi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Çevre Yüksek Mühendisi Sultan Özbakır tarafından gerçekleştirilen eğitim kapsamında, Entegre Katı Atık Yönetim Sistemi (EKAY) Projesi, Çevre ve Katı Atık Yönetimi ve uygulamalarının yanı sıra, Atık Elektrik ve Elektronik Eşyaların (AEEE) ayrı toplanması projesi, Ambalaj Atıklarının ve Tıbbi Atıkların Yönetimi Projesi ve bu kapsamda kent merkezinde ve havzadaki uygulamalar hakkında bilgiler verildi.

Özbakır, Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen atık pil ve atık yağların ayrı toplanması çalışmalarına yönelik de bilgiler verdi. Atık pil ve atık yağların zararları ile neden ayrı toplanması gerektiği konularına değinen Özbakır, Temizlik İşleri Müdürlüğünce yürütülen Mavi Bayrak Projesi gibi konulara da sunumunda yer verdi. Özbakır sunumunda ayrıca, kentte yapılan sivrisinek ve karasinek mücadelesi, kent merkezinde uygulanan çöp toplama sistemi gibi konuları da öğrencilerle paylaştı. 

Öğrencilerden gelen sorular doğrultusunda Çanakkale İçme Suyu ve Atıksu Teknik Alt yapısı hakkında bilgi verildi. Son zamanlarda Marmara Denizinde etkisini gösteren Müsilaj konusunda Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar hakkında da öğrenciler bilgilendirildi.