Eğitim
Giriş Tarihi : 30-12-2021 00:49   Güncelleme : 30-12-2021 00:49

ÖTK Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

ÖTK Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

ÖTK Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Temsilciler Konseyi (ÖTK) Genel Kurul Toplantısı Troia Kültür Merkezinde yapıldı. Toplantıya; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, ÇOMÜ Hukuk Müşaviri Prof. Dr. Yusuf Yiğit, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Erdal Demir, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Yüksel Yıldız katıldı.  

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi: 

“Yönetim olarak kararlar alınırken öğrencilerimizin görüşleri bizler için çok önemli bu bağlamda bu yıl üniversitemizde bir ilk yaşanıyor. Yeni çıkarılan yönetmelikle birlikte seçimler 2 yılda bir alfabetik sıraya göre yapılmaya başlandı. Yeni dönemin tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” 

2021-2023 dönemi Öğrenci Temsilciler Kurulu Başkanı (ÖTK) Biga İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde yapılan seçimler sonucunda Muhammet Yazıcı olarak belirlendi. Bütün fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu ve devlet konservatuvarı temsilcileri, bölüm ve program temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen Genel Kurul Toplantısında, kapalı oy açık sayım usulü ile ÖTK Başkan Yardımcısı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetleme Kurulu Başkanı ve Denetleme Kurulu üyeleri seçildi. 

Buna göre görev dağılımı şu şekilde oluştu; 

Öğrenci Temsilciler Kurulu Başkanı 

Muhammet Yazıcı 

Başkan Yardımcısı

Sudem Yanık 

Yönetim Kurulu Üyeleri 

Hande Sarı, Murat Özdemir, Cemal Karabacak, Mertol Vural, İbrahim Onur Kuşku, Mustafa Eren Kalyoncu, Beyzanur Kumaşçı 

Denetleme Kurulu Başkanı 

Alperen Aydın 

Denetleme Kurulu Üyeleri 

Ceren Mina Bükrük 

İrem Çise Dinler 

Berru Erdem 

Enes Furkan Günay