Ekonomi
Giriş Tarihi : 20-01-2022 04:39   Güncelleme : 20-01-2022 04:39

KIRSAL KALKINMADA UZMAN ELLER PROJELERİ BAŞVURULARI BAŞLADI

KIRSAL KALKINMADA UZMAN ELLER PROJELERİ BAŞVURULARI BAŞLADI

KIRSAL KALKINMADA UZMAN ELLER PROJELERİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Tebliği (Tebliğ No: 2021/61) 24 Aralık 2021 tarihli ve 31699 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Proje başvuruları 14 Ocak – 28 Şubat 2022 tarihleri arasında https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr adresi üzerinden         e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Projeye başvuru yapacak adayların; Meslek yüksekokulları dâhil üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun kişilere;  tüm illerde kırsal alanda uygulayacağı;  tarım,  hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde, eğitimli işgücü ile tarımsal üretimin miktarını, kalitesini ve verimliliğini arttırmak, kırsal alandaki tarımsal üretim yapan işletmelere örnek ve önderlik oluşturacak sürdürülebilir yatırımlara 100.000 ₺.’ye kadar hibe desteği verilecektir.

Başvurular değerlendirilirken kadın ve genç başvuru sahiplerine pozitif ayrımcılık yapılarak puan avantajı sağlanacak. Eğitim durumu yüksek olan, kırsal alanda yaşamayı taahhüt eden, projelerine kendi öz sermayelerini katan ve mesleği ile aynı alanda proje uygulayan başvuru sahiplerine daha fazla puan verilerek öncelik tanınacaktır.

Desteklenecek Başvuru Konuları

Hayvansal üretim, su ürünleri üretimi, bitkisel üretim, yöresel ürün ve coğrafi işaretli ürün üretimine yönelik projeler kapsamında üretilen ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik projeler hibe kapsamında değerlendirilecektir.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayın