Ekonomi
Giriş Tarihi : 27-01-2022 07:22   Güncelleme : 27-01-2022 07:22

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI TARIM ALANINDA

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI TARIM ALANINDA

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI TARIM ALANINDA

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ortaklığında ” İnsansız Hava Araçlarının Tarım Alanlarında Kullanımı” konulu eğitim toplantısı düzenlendi.

Toplantıya; Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ramazan EREN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Halil İbrahim BÜYÜKGAGA, İlçe Tarım ve Orman Müdürleri, Teknik Personeller, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi İnsansız Hava Araçları Pilot Eğitmeni Muhammet ÇİĞDEMGÜL ve bu konudaki temsilciler katıldı.

Toplantıda İnsansız Hava Araçları Pilot Eğitmeni Muhammet ÇİĞDEMGÜL tarafından katılımcılara İnsansız Hava Araçları, Tarımda ve diğer sektörlerde kullanım alanları, İHA kullanımının avantajları, kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde İHA kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda sunum yapıldı.

Ardından Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü’nde görevli Ziraat Mühendisi Tuncay DÖNMEZ tarafından konuyla ilgili yayımlanan Yönetmelik ve yönergeler hakkında bilgi verildi.

Toplantı katılımcıların sorularının cevaplandırılmasının ardından sona erdi.