Spor
Giriş Tarihi : 22-10-2021 20:41   Güncelleme : 22-10-2021 20:41

HEYECAN START ALIYOR; BAJA TROIA TURKEY 2021

HEYECAN START ALIYOR; BAJA TROIA TURKEY 2021

HEYECAN START ALIYOR; BAJA TROIA TURKEY 2021

 HEYECAN START ALIYOR; BAJA TROIA TURKEY 2021 
2017 senesinden bu yana İSOFF tarafından uluslararası EAST EUROPEAN TOUT TERRAIN SERIES Türkiye ayağı olarak düzenlenen Baja Troia Turkey, 28-31 Ekim tarihleri arasında yine Çanakkale’de start alacak. Ralli ve Raid kategorilerinde koşulacak bu zorlu yarışta, Türkiye’den ve dünyadan tanınmış off-road ekipleri start alarak hem off-road etaplarını hem de yüksek hızlı performans etaplarını kat edecekler.
Truva Oteli’nde yapılan basın toplantısında, TOSFED Çanakkale İl Temsilcisi Mustafa KANSU ve İstanbul Off Road Kulübü-İSOFF’dan BAJA TROIA TURKEY Yarış Direktörü Selahattin TOPER, Güvenlikten sorumlu Direktör Yardımcısı Hakan BETİR ve İSOFF Yönetim Kurulu üyesi Halil İbrahim TÜRKYILMAZ organizasyon ile ilgili bilgi paylaşıp soruları cevapladılar.
Kayıtların kapanmasına bir hafta kala yarışçı sayısı 100’ü buldu. 14’ü yabancı 50 ekibin kayıt yaptırdığı yarışta tanınmış yarış takımı İtalyan RALLIART da 8 araç ile Türkiye’ye geliyor. Yarışta İtalya, Romanya, Polonya, Yunanistan, Sırbistan ve Macaristan’dan gelen ekiplerin yanında, Türkiye’nin önde gelen otomobil yarışçıları da mücadele edecek. 4 gün sürecek bu yarışta ekipler Çanakkale ve Bayramiç sınırlarında off-road etaplarında rekabet edecekler. Yarışta ayrıca şehir içinde koşulacak bir Süper Seyirci Etabı da yer alacak.