Eğitim
Giriş Tarihi : 15-12-2021 22:04   Güncelleme : 15-12-2021 22:04

Elit Çikolatadan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesie Üniversite-Sanayi İşbirliği Ziyareti

Elit Çikolatadan Üniversitemize Üniversite-Sanayi İşbirliği Ziyareti

Elit Çikolatadan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesie Üniversite-Sanayi İşbirliği Ziyareti

Elit Çikolata ve Şekerleme A.Ş. inovatif ürünler geliştirmek için çıktığı Ar-Ge merkezi kurma yolunda üniversite-sanayi işbirliği çalışmaları kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne (ÇOMÜ) ilk ziyaretini gerçekleştirdi.

Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yonca Yüceer ve Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. N. Barış Tuncel, ÇOBİLTUM Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Dr. Savaş Gürdal ve Dr. Öğr. Üyesi Ayça Aydoğdu Emir ile Öğr. Gör. Kadir Yılmaz ve Öğr. Gör. İbrahim Çölgeçen, Elit Çikolata’dan Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Uğur Tunçer, Ar-Ge Müdürü Ufuk Yörür, Yatırım Destekleri Müdürü Gazi Girgin ve Teşvik Uzmanı Yunus Ersoy’un hazır bulunduğu ilk toplantıda Elit Çikolata ve Gıda Mühendisliği Bölümü arasında gerçekleştirilebilecek Ar-Ge proje fikirleri, intörn mühendislik uygulamasında yapılabilecek işbirliği, lisansüstü eğitim şartları ve ortak gerçekleştirilecek seminer konferans ve yarışmalar üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

Ziyaret kapsamında Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sercan Karav ile yapılan görüşmede farklı süt çeşitlerinin çikolatada kullanım potansiyeli hakkında bilgi alışverişi sağlandı.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ı makamında ziyaret eden Elit Çikolata Heyeti gerçekleştirilen toplantılardan duydukları memnuniyeti dile getirirken, Rektör Prof. Dr. Sedat Murat ise gerçekleştirilecek işbirliklerinin disiplinlerarası çalışma grupları ile yapılmasının elzem olduğunu ve doğacak işbirliğinde her iki tarafın da süreçten kazanımlarla yol alacağını belirtti.

Makam ziyaretinde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Pelin Kanten, Prof. Dr. Okhan Akdur ve Genel Sekreter Ayhan Monus da hazır bulundu.