Eğitim
Giriş Tarihi : 23-08-2021 16:29   Güncelleme : 23-08-2021 16:29

ÇOMÜ’nün Kurumsal Akreditasyon Başvurusu Kabul Edildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörlüğü’nün 15 Nisan 2021 tarihli Senato kararı ile Yükseköğretim Kalite Kurulu’na (YÖKAK) yaptığı Kurumsal Akreditasyon başvurusu, ÇOMÜ’nün 2020 Yılı Kurum İç Değerlendirme Raporu’nun YÖKAK tarafından incelenmesi sonucunda uygun bulunmuştur

ÇOMÜ’nün Kurumsal Akreditasyon Başvurusu Kabul Edildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörlüğü’nün 15 Nisan 2021 tarihli Senato kararı ile Yükseköğretim Kalite Kurulu’na (YÖKAK) yaptığı Kurumsal Akreditasyon başvurusu, ÇOMÜ’nün 2020 Yılı Kurum İç Değerlendirme Raporu’nun YÖKAK tarafından incelenmesi sonucunda uygun bulunmuştur.

Üniversite düzeyinde alınacak YÖKAK Kurumsal Akreditasyonu, ÇOMÜ’nün daha fazla uluslararası tanınırlığa sahip olmasını sağlayacak ve ÇOMÜ’ye değerli kazanımlar sunacak, yükseköğretimde çok değerli bir kalite güvence akreditasyonudur. Bu nedenle Üniversitemiz önümüzdeki Eylül-Aralık aylarını kapsayan süreçte YÖKAK tarafından kapsamlı bir kurumsal dış değerlendirmeye alınacaktır. Konuyla ilgili bilgi veren ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, “Sürecin tüm Üniversitemiz için hayırlara vesile olmasını diler, Üniversitemiz Kalite Güvence ve Kurumsal Akreditasyon süreçlerinin yönetilmesi kapsamında tüm paydaşlarımızın katkılarını bekleriz” dedi.