Eğitim
Giriş Tarihi : 14-10-2021 15:55   Güncelleme : 14-10-2021 15:55

ÇOMÜ Dış Paydaş Toplantısı Gerçekleşti

ÇOMÜ Dış Paydaş Toplantısı Gerçekleşti

ÇOMÜ Dış Paydaş Toplantısı Gerçekleşti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Kalite Güvencesi Komisyonu tarafından, ÇOMÜ’nün misyon ve vizyonu çerçevesinde kalite süreçleri, eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme alanları ile toplumsal katkı faaliyetlerine yönelik belirlediği hedefleri gerçekleştirebilmek ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunabilmek amacıyla Dış Paydaş Toplantısı düzenlendi.

Troia Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıya Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkan Vekili İrfan Mutluay, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süha Özden, Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Prof. Dr. Suat Uğur, ÇOMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Bologna Koordinatörü ve Eğitim Öğretimden Sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Baro Başkanı Soner Aydın, Gelibolu Savaşları Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Kurum ve Kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütleri, mezun öğrenciler ve davetliler katıldı.

Toplantının açılış sunumunu yapan ÇOMÜ Kalite Güvencesinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof.

Süha Özden, üniversitelerde yürütülen kalite güvence çalışmalarının amacını, ÇOMÜ’de yürütülen kalite güvencesi politikasını ve bu doğrultuda belirlenen hedefleri, elde edilen kazanımları, başarıları, projeleri ve işbirliklerini aktardı.

2020 yılı değerlendirmesi içerisinde kalan gelişmelerden bahseden ve ÇOMÜ’nün 2021 ve 2025 yıllarını kapsayan stratejik planına değinen Prof. Dr. Süha Özden “Misyon ve vizyonumuzu destekleyen çok önemli 4 stratejik amaç var. Bunlardan ilki Ar-Ge, yenilikçilik ve girişimcilik faaliyetlerini geliştirmek, ikincisi eğitim ve öğretim faaliyetlerinin kalitesini arttırmak, üçüncüsü toplum ve çevre yararına hizmetler geliştirmek ve dördüncüsü kurum tanınırlığını geliştirmek ve kurumsallaşmayı güçlendirmek” dedi.

Yeni kalite anlayışından ve bu anlayış doğrultusunda ÇOMÜ’de yaşanan gelişmelerden bahseden ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, “Çanakkale’nin güzide bir eğitim kuruluşu olan ÇOMÜ’den birçok alanda öncü olması bekleniyor ama kalite anlayışı artık şehrin içindeki tüm birimlerin, kamu kurumlarından STK’lara, özel sektör temsilcilerinden mezunlarımıza herkesin birlikte hareket ettiği bir süreci gerektiriyor.

Belirlenen hedeflerimizi şehirle bütünleşerek en kısa sürede gerçekleştirmeyi arzuluyoruz” dedi.

Yeni başlayan eğitim-öğretim dönemi için hayırlı olsun temennisinde bulunan Çanakkale Valisi İlhami Aktaş “Ağırlıklı olarak pandemi sürecinde üniversiteden gördüğümüz desteği ve yakın işbirliğini, bizler de en uzak noktadaki meslek yüksekokulunuza kadar devam ettireceğiz” dedi ve şunları aktardı:  “ÇOMÜ, eğitim anlamında olduğu kadar sosyal ve iktisadi hayat içinde Çanakkale için vazgeçilmez bir değer, çok önemli bir kurumdur. Yaptığı her faaliyetin, her girişimin, yapacağı her araştırmanın kent dinamikleri açısından önemli olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Çocuklarımızın, gençlerimizin huzur ve güven ortamında eğitimlerinden sağlıklarına barınmalarına kadar valiliğimizle birlikte şehrimizin tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla üniversitenin belirlediği hedeflerine ulaşması noktasında üzerimize düşen her şeyi yapacağımızı belirtmek isterim. Şehrimiz ve ülkemiz adına vermiş olduğunuz katkılar için teşekkür ediyorum.” Toplantı görüş ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi.

.