Eğitim
Giriş Tarihi : 23-12-2021 23:13   Güncelleme : 23-12-2021 23:13

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesiin TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi Başarısı

Üniversitemizin TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi Başarısı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesiin TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi Başarısı

TÜBİTAK öncülüğünde oluşturulan ve her sene kamuoyuna ilan edilen  “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinin 2021” sonuçları  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde düzenlenen Etki Analizi Çalışmaları Değerlendirme Çalıştayında açıklandı.

2021 yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi kapsamında Üniversitemiz de yerini aldı. Öğretim üyesi sayısı 50’nin üzerinde olan 191 üniversiteden toplanan verilerin değerlendirilmesiyle oluşturulan ve TÜBİTAK öncülüğünde yürütülen bu çalışmada; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, YÖK, Savunma Sanayii Başkanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, KOSGEB, TÜRKPATENT, TAGEM, TENMAK, TÜBA, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ve üniversitelerin de aralarında bulunduğu 287 kurum katkı sundu.

Yapılan değerlendirmede ÇOMÜ, genel sıralamada 45. sırada yer alırken bölge sıralamasında 1. sırada yer aldı. 

Endeks ile ilgili detaylı grafikleri içeren bilgilere “https://www.tubitak.gov.tr/tr/icerik-2021-girisimci-ve-yenilikci-universite-endeksi“ linki ile ulaşılabilmektedir.

Bu süreçte TÜBİTAK GYÜE endeksine veri oluşturan her çalışmada emeği olan akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize teşekkür ederiz.