Eğitim
Giriş Tarihi : 18-11-2021 11:27   Güncelleme : 18-11-2021 11:27

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesiin Ortağı Olduğu AB Projesine Destek

Üniversitemizin Ortağı Olduğu AB Projesine Destek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesiin Ortağı Olduğu AB Projesine Destek

Matematik kaygısını robot kullanarak azaltacak karma öğretim modeli geliştirilecek. 

Kocaeli Üniversitesi’nin koordinatörü olduğu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Prof. Dr. Hasan Arslan’ın koordinatörlüğünde; Prof. Dr. Mehmet Kaan Demir, Doç. Dr. Muzaffer Özdemir ve Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Abalı Öztürk tarafından yürütülecek olan ‘Flipped Learning Practices to Release Maths Anxiety with the Use of Robotics’ başlıklı ve 2020-1-TR01-KA203-092209 kodlu Erasmus Plus Yükseköğretim Projesi, Erasmus + Stratejik Ortaklıklar Yükseköğretim Proje başvurularında en yüksek puanı alarak 142.810 Avro bütçe ile desteklenmeye değer bulundu.

Projenin yurtdışı ortakları, Scuola Di Robotica, Instituto Politecnico de Viseu, Educloud ve Latvijas Üniversitesi’nin alanında uzman kadrolarından oluşuyor. 

Matematik kaygısını robot kullanarak azaltacak karma öğretim modelinin geliştirileceği ve 2 yıl sürecek olan bu proje kapsamında; ilkokul öğretmenliği öğrencilerinin matematik konusunda farkındalıklarını arttırmak, matematikte karşılaşılan zorlukların ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmak, matematikte öğrenme süreçlerini hızlandırmak için kullanılabilecek yenilikçi öğretim etkinliklerini geliştirmek ve yüksek lisans öğrencilerini matematik öğretim etkinliklerinde daha yenilikçi yöntemler kullanmaya yönlendirmek hedeflenmektedir.