Eğitim
Giriş Tarihi : 28-12-2021 20:10   Güncelleme : 28-12-2021 20:10

Bağımlı Olma, Sporcu Ol Futsal Turnuvası Başladı

Bağımlı Olma, Sporcu Ol Futsal Turnuvası Başladı

Bağımlı Olma, Sporcu Ol Futsal Turnuvası Başladı

ÇOMÜ Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen “Bağımlı Olma, Sporcu Ol” Futsal Turnuvası, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Naim Süleymanoğlu Spor Salonunda başladı.  Turnuvaya ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Belediye Başkan Vekili Mehmet İrfan Mutluay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Prof. Dr. Okhan Akdur, Prof. Dr. Pelin Kanten, Genel Sekreter Ayhan Monus, Spor Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürümü Ömer Kalkan, Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tarı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 

27 Aralık 2021-10 Ocak 2022 tarihleri arasında her gün kesintisiz beş maçın yapılacağı, 44 takım ve 358 sporcunun yarışacağı turnuva, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ın açılış konuşması ile devam etti. 

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, sporun herkesin hayatının ayrılmaz bir parçası olması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen etkinlikten dolayı Spor Bilimler Fakültesi Dekanı ve Merkez Müdürü Prof. Dr. Hürmüz Koç ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bağımlılıkla mücadeleye çok önem veriyoruz. Bu bağlamda bu tür etkinliklerin artarak devam etmesini temenni ediyoruz. Sporun herkesin hayatında olması gerektiğinin altını her fırsatta çiziyorum. Spor yapan birey sağlıklı bir bedene sahip olur. Gençlerimizin hayatında bağımlılıkları spora, bilime, sosyal sorumluluklara karşı olmalı. Bunun için her birimize sorumluluk düşüyor.  Günümüz dünyasında bilgi teknolojilerindeki gelişim çok hızlı. Elbette gençlerimizin bu gelişmeleri takip etmeleri önemli.  Ancak yeni bir bağımlılık haline gelen teknoloji kullanımı da gençlerimizi esir almış durumda. Teknolojiyi bilimsel çalışmalar yapmak, projeler üretmek, kendi gelişimimize katkı sağlamak için kullanmalıyız.”

Bağımlı Olma, Sporcu Ol Futsal Turnuvasının ilk maçı ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ın atışıyla başladı.